Zpět do obchodu

Registrace

Zákládáme cyklistický tým VIPRO!

Spoluzakladatel značky Vipro Michal Kollert má kromě cvičení ještě hluboký vztah k cyklistice a sám se v posledních letech začal úspěšně věnovat závodění. Při této příležitosti vám tedy přinášíme s Michalem rozhovor o našem teamu.

VIPRO:

Proč ses Michale rozhodl založit Vipro tým a v čem vidíš sílu spojení značky Vipro s cyklistikou?

Michal:

Když jsme zakládali značku Vipro, tak hnacím motorem pro nás byla zejména vášeň ke sportu a líbil se nám s Ondrou (druhý spoluzakladatel) koncept zaměření na funkční cvičení a pomůcky, se kterými člověk může cvičit kdykoliv a kdekoliv. Pro mě to vždy symbolizovalo svobodu, nejsem závislý na posilovně, mohu cvičit doma, v parku a velkou část svého „gymu“ si třeba mohu vzít s sebou na dovolenou. Vždy nás bavilo trávit čas sportem a aktivitami a kolo je svým způsobem super funkční pomůcka, díky které mohu rychle cestovat po okolí, překonávat fyzické překážky a rozvíjet se jak fyzicky, tak i mentálně. Ačkoliv se to na první pohled někomu nemusí zdát, je mezi fitness a cyklistikou mnoho klíčových paralel.

VIPRO:

Cyklistika tedy dobře zapadá do filosofie naší značky. Je tam i nějaké poselství, které pomocí aktivit týmu chcete předat lidem z české komunity cyklistů a také těm, kteří se věnují primárně cvičení a posilování?

Michal:

V současné době se na té nejvyšší úrovni cyklistiky začal klást značný důraz na tréninkové aktivity cyklistů mimo kolo. Ti největší profesionálové se ve velké míře v rámci tréninku věnují funkčnímu cvičení s pomůckami jako je kettlebell, crossfit gumy, závěsný posilovací systém atp. Dělám to stejné a vím, jak velký přínos to pro výkonnost cyklisty má. Chceme tak založením týmu propojit oba světy. Cyklisty u nás inspirovat k tréninku silových, dynamických a kompenzačních cvičení a komunitě z oboru fitness bychom rádi ukázali jaká je to paráda jezdit na kole a že trénink či závod na kole je pěkná makačka, ale zároveň i zábava. Hlavně se dá díky tomu vybudovat extrémní a železná kondice. Přijde mi, že spousta mladých kluků se zaměřuje jen na to, kolik zvedne na bench a jak vypadá a tak si myslí, že jsou v ideální kondici, protože jdou jednou týdně zvedat váhy. Kdyby si zkusili vyjet s profi cyklistou na kole, tak by zjistili, že musí ještě hodně makat, aby měli fyzičku, která budí respekt. Na kole je fajn, že sportujete a zároveň se pohybujete poměrně rychle po okolí. Být pořád někde zavřený a stát na jednom místě, i když cvičíte, tak by tomu za mě něco chybělo. Líbí se mi propojovat fitness s jinými sportovními aktivitami a nemusí to být nutně a pouze cyklistika, ale jakýkoliv sport.

image2

Týmové dresy

VIPRO:

Jaké jsou ambice týmu a čím je vlastně jiný, než ostatní cyklistické týmy v ČR?

Michal:

Cyklistiku vnímám jako šoubyznys. Hlavním krédem týmu tedy bude dělat cyklistikou a sportem radost všem, kteří cyklistiku sledují, ať už to jsou fanoušci přímo na trati nebo u TV, partneři našeho týmu, či samotní závodníci. Je pro mě důležité, aby všechny členy týmu spojovala vášeň pro závodění a tvrdý trénink. Chtěl bych, aby tým měl primárně zaměření na výsledky a účastnil se s vysokými ambicemi těch nejkvalitnějších závodů, na které se dá u nás dostat. Brzy bychom také chtěli otevřít dveře pro širší cyklistickou komunitu a nabídnout trenérské vedení a jiné služby.

Tým na oplátku nabídne skvělé slevy u týmových partnerů a možnost se účastnit týmových akcí. Bude tedy mít jak sekci performance, kde budou převážně elitní závodnice a závodníci, ale také sekci hobby. Jsem přesvědčený, že náš koncept bude unikátní oproti většině týmů, se kterými můžete mít v ČR zkušenost. Bylo by moc pěkné performance část týmu časem povýšit až na poloprofesionální či profi úroveň, jsme ovšem teprve na začátku delší cesty a je předčasné o tom uvažovat, jelikož je to aktuálně z více důvodů nereálné.

VIPRO:

Děkujeme za rozhovor Michale. Přejeme Vipro Cycling Teamu povedenou sezónu a hodně sportovních úspěchů!

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení